Aplikacje, które warto mieć na swoim smartfonie

Smartfon to cudowne i uniwersalne narzędzie, które każdy nosi w kieszeni. Warto skorzystać z potencjału urządzenia, instalując dodatkowo przydatne aplikacje.

Mapy Google

Mapy Google to bezpłatna aplikacja nawigacyjna typu „zakręt po zakręcie”, która oferuje mapy i wskazówki dotyczące jazdy. Jest to najpopularniejsza aplikacja nawigacyjna na iPhone’a, iPada oraz telefony i tablety z systemem Android. Mapy Google są darmowe, ale nie są wspierane reklamami, jak inne darmowe aplikacje GPS. Zamiast tego wykorzystuje dane z Google do wyszukiwania firm w pobliżu i oferuje je w wynikach wyszukiwania, dzięki czemu możesz łatwo znaleźć to, czego szukasz. Dzięki temu łatwo znajdziesz w telefonie wszystko, od restauracji i hoteli po stacje benzynowe i parkingi.

Shazam

Shazam to darmowa aplikacja, która pozwala zidentyfikować muzykę grającą wokół Ciebie. Po zainstalowaniu Shazam, wystarczy przytrzymać telefon do dźwięku, a on powie Ci, co to za piosenka. Jest to idealne rozwiązanie, gdy słyszysz piosenkę w radiu i chcesz wiedzieć, co to jest, lub jeśli jesteś w restauracji lub barze i chcesz wiedzieć, jaki utwór jest odtwarzany. Shazam pozwala również użytkownikom tworzyć listy odtwarzania na podstawie dowolnego utworu, który zidentyfikowali, korzystając z bazy danych aplikacji zawierającej ponad pięć milionów utworów.

Spotify

Spotify to muzyczny serwis streamingowy dostępny na urządzeniach z systemem Android i iOS. Oferuje użytkownikom możliwość słuchania muzyki za darmo z reklamami lub za opłatą bez reklam. Aplikacja zapewnia również dostęp do klienta desktopowego Spotify, który pozwala użytkownikom na strumieniowanie muzyki na komputerach. Spotify ma miliony dostępnych utworów, w tym zarówno nowe, jak i stare wydania. Aplikacja zawiera listę odtwarzania o nazwie Discover Weekly, która jest spersonalizowana na podstawie gustów i preferencji użytkownika.

Evernote

Evernote to jedna z najpopularniejszych dostępnych aplikacji do robienia notatek. Jest to aplikacja wieloplatformowa, z której można korzystać na Androidzie, iOS, Macu, Windowsie i nie tylko. Evernote umożliwia robienie notatek w dowolnym formacie, o ile jest to tekst. Możesz również dodawać obrazy, pliki audio i wideo do swoich notatek, a nawet nagrywać dźwięk bezpośrednio z poziomu aplikacji Evernote. Idea Evernote jest prosta: został zaprojektowany, aby pomóc Ci zapamiętać wszystko. Możesz go używać do pracy lub do celów osobistych, ale niezależnie od przypadku, pomoże Ci utrzymać wszystkie pomysły zorganizowane w jednym miejscu.

WhatsApp

WhatsApp to wieloplatformowa aplikacja do przesyłania wiadomości mobilnych, która umożliwia wysyłanie wiadomości tekstowych do innych użytkowników. Jest to darmowa aplikacja, dostępna na telefonach iPhone, Android i BlackBerry. Możesz również użyć WhatsApp do wysyłania zdjęć, notatek audio i wiadomości wideo. WhatsApp pozwala na wysyłanie wiadomości bez ponoszenia opłat za SMS-y czy MMS-y.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.