Festiwal Coachella – mnóstwo największych muzyków w jednym miejscu!

Coachella to festiwal muzyczny, który co roku odbywa się w Kalifornii. Nazwa „coachella” oznacza „małą dolinę”. Po raz pierwszy miejsce to zostało wykorzystane do organizacji koncertów w 1999 roku. Jest to coroczna impreza, która przyciąga ponad 100 000 osób. Odbywa się w ciągu dwóch weekendów w kwietniu i na początku maja, przy czym szczyt frekwencji przypada na drugi weekend (czasami określany jako „Coachella Weekend 1” i „Coachella Weekend 2”).

Pierwszy festiwal Coachella

Pierwszy doroczny festiwal Coachella Music and Arts Festival odbył się w Empire Polo Club w Indio w Kalifornii w październiku 1999 roku. Na festiwalu wystąpili tacy artyści jak Beck, Tool i Rage Against the Machine. W drugim roku festiwal przeniósł się na kwiecień i odbywał się przez dwa weekendy, powiększając się do sześciu scen. Głównymi wykonawcami byli między innymi Moby i Outkast.

Od tego czasu Coachella Valley Music and Arts Festival odbywa się kolejno w kwietniu każdego roku. Festiwal jest znany z wielkich dzieł sztuki i występów artystów najnowszej generacji. Szacuje się, że w 2019 roku wzięło w nim udział 670 000 osób, a w sobotę otwarcia festiwalu pojemność miejsc była rekordowa i wynosiła 99%. Wielu uczestników festiwalu koczuje na okolicznych boiskach do gry w polo i kupuje karnety z wielomiesięcznym wyprzedzeniem.

Coachella jest znana z wyszukanych kostiumów i instalacji artystycznych

Coachella to festiwal w każdym znaczeniu tego słowa. To wydarzenie, które celebruje sztukę, muzykę i życie w jeden z najbardziej wyjątkowych sposobów, jaki można sobie wyobrazić. Impreza odbywa się na środku pustyni, gdzie uczestnicy muszą zmagać się z upałem, kurzem i brakiem łazienek. Nie przeszkadza im to jednak w dobrej zabawie – sami ją sobie organizują, przebierając się w wyszukane stroje, budując dziwaczne meble, ozdabiając swoje pojazdy i tworząc konstrukcje ze wszystkiego, co wpadnie im w ręce.

Niektórzy przywożą ze sobą namioty i śpiwory i robią sobie obozy; inni ciągną przyczepy lub budują konstrukcje wokół swoich samochodów. Niektórzy przygotowują wyszukane kostiumy (z makijażem nawiązującym do Coachelli) przypominające te noszone przez królewskie rodziny na średniowiecznych jarmarkach; inni przebierają się za zwierzęta lub ulubione gwiazdy muzyki pop. Niektórzy przesadzają z projektami budowlanymi: budują z lin łódź z żaglem z napisem „Free Hugs” (Darmowe uściski) lub malują maskę samochodu tak, by przypominała paszczę rekina.

Każdy rok przynosi nowe niespodzianki, ponieważ uczestnicy wykorzystują swoją wyobraźnię i kreatywność, aby stworzyć zupełnie nowy świat, w którym będą mogli się zanurzyć, słuchając muzyki festiwalu.

Gwiazdy Coachelli 2022!

Wśród gwiazd, które można zobaczyć na tegorocznej Coachelii są: Harry Styles, Lil Baby, Billie Eilish, Meghan Thee Stallion, 21 Savage, Kanye West, Doja Cat, Finneas, Swedish House Mafia i wiele innych! To prawdziwa gratka dla fanów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.