Folia w płynie – produkt z rodziny chemii budowlanej, który warto znać

Chemia budowlana mieści w sobie wiele produktów na co dzień używanych przez fachowców podczas prac remontowo budowlanych. Wykorzystują oni zarówno gotowe mieszanki, jak i rozmaite materiały powłokowe. Często podczas remontu czy budowy wykorzystuje się taki produkt jak folia w płynie.

Folia w płynie – co to właściwie jest?

Folia w płynie to produkt na bazie wody, który chroni budynek przed działaniem czynników atmosferycznych. Może być stosowany do cegły, kamienia, betonu i innych powierzchni.

Folia w płynie jest produktem łatwym w użyciu, który szybko wysycha tworząc uszczelnienie ochronne na powierzchni budynku. Uszczelnienie zapobiega przedostawaniu się wilgoci do ściany lub konstrukcji i pozwala na łatwe odprowadzanie wody.

Folia w płynie składa się z nietoksycznych składników, które są bezpieczne dla ludzi i zwierząt. Dzięki temu idealnie nadaje się do stosowania wokół domów i firm, w których obecne są dzieci i zwierzęta domowe.

Należy pamiętać, że płynna folia musi być prawidłowo zastosowana, aby działała zgodnie z przeznaczeniem. Bez właściwego zastosowania nie zapewni ona takiego samego poziomu ochrony przed szkodami wyrządzonymi przez wodę, jak powinna.

Jakie są zalety folii w płynie? Dlaczego warto się w nią wyposażyć?

Oto kilka istotnych argumentów, świadczących za tym, że folia w płynie jest produktem bardzo użytecznym:

  • chroni budynki przed działaniem czynników atmosferycznych, tworząc barierę na powierzchni cegieł, kamieni i betonu;
  • zapobiega przedostawaniu się wilgoci do ścian lub konstrukcji przez pęknięcia lub połączenia w powierzchniach murowanych;
  • zapobiega rozwojowi pleśni i grzybów w budynkach;
  • ma różne zastosowania – folia w płynie może być stosowana do ochrony różnych struktur, od domów i firm po zewnętrzne powierzchnie takie jak patia i podjazdy;
  • jest bezpieczna – to produkt idealny do stosowania wokół miejsc, gdzie przebywają dzieci i zwierzęta domowe, ponieważ nie zawiera szkodliwych substancji chemicznych.

Folia w płynie – idealna do zabezpieczenia łazienki, tarasu czy balkonu

Właściwości folii w płynie pozwalają bezpiecznie używać jej zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz. Jest przy tym łatwy do nakładania!

Produkt ten może być stosowany na każdą stałą powierzchnię, w tym beton, płytki, lastryko i inne porowate podłoża za pomocą pistoletu. Po wyschnięciu pozostawia niesamowicie twardą, ale elastyczną powierzchnię, po której można chodzić już po kilku minutach od aplikacji!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.