Gładkie nogi to komfort i wygoda – depilacja laserowa

Wygoda posiadania gładkich, pozbawionych włosów nóg jest jednym z powodów, dla których depilacja laserowa stała się tak popularna. A dzięki szerokiej gamie dostępnych opcji depilacji laserowej, pozbycie się niechcianych włosów na nogach nigdy nie było łatwiejsze.

Depilacja laserowa – jak działa zabieg depilacji laserowej laserem diodowym?

Laserowe usuwanie włosów działa poprzez kierowanie melaniny w mieszkach włosowych. Melanina jest tym, co nadaje włosom kolor, ale jest również odpowiedzialna za pochłanianie energii świetlnej, gdy jest stymulowana przez wiązkę lasera. Energia ta powoduje uszkodzenie komórek w mieszku włosowym i powoduje trwałe zniszczenie zdolności mieszków do odrastania nowych włosów.

Ile trwa zabieg depilacji laserowej?

Czas potrzebny do przeprowadzenia pełnego zabiegu zależy od kilku czynników:

  • jak duża powierzchnia ciała jest poddawana zabiegowi;
  • odcienia skóry (jaśniejsza skóra może pochłaniać więcej energii lasera);
  • koloru i grubości włosów.

Im starszy pacjent, tym dłużej trwa usuwanie włosów. Nierzadko pełne leczenie małych obszarów, takich jak twarz lub linia bikini, trwa mniej niż godzinę. Zabieg na całe ciało może trwać kilka godzin i może wymagać więcej niż jednej wizyty.

Rodzaje laserów stosowanych do depilacji laserowej

Istnieją dwa rodzaje laserów, które są powszechnie stosowane do tej procedury: dwutlenek węgla i lasery diodowe. Laser diodowy jest bardziej popularny, ponieważ może leczyć większe obszary na raz i może być stosowany na ciemniejsze odcienie skóry, jak również uczciwsze.

Depilacja laserowa nóg – jak przebiega zabieg?

Przed rozpoczęciem zabiegu należy ogolić nogi, aby w obszarze poddawanym działaniu lasera nie pozostały resztki zarostu. Po wykonaniu tej czynności zostanie nałożony krem znieczulający, aby nie odczuwać bólu podczas zabiegu. Laser zostanie użyty do wycelowania w mieszki włosowe, które następnie są niszczone. To powoduje, że włosy wypadają w ciągu kilku tygodni i pozostawiają po sobie gładką skórę.

Depilacja laserowa nóg – dla kogo?

Depilacja laserowa nóg i innych części ciała to świetny sposób na pozbycie się zbędnego owłosienia. Metoda ta zyskała w ostatnich latach popularność ze względu na swoją skuteczność, ale także dlatego, że nie wymaga stosowania środków chemicznych czy wosku.

Należy zaznaczyć, że depilacja laserowa może być wykonywana tylko na jasnych odcieniach skóry i u osób z ciemnymi włosami. Ciemne odcienie skóry nie mogą być leczone tą metodą, ponieważ pochłaniają zbyt dużo światła i może dojść do uszkodzenia termicznego.

Czy depilacja laserowa nóg boli?

Ilość bólu doświadczyć podczas leczenia laserowego będzie zależeć od poziomu tolerancji bólu i jak wiele zabiegów miałeś wcześniej wykonane na nogach. Większość ludzi uważa, że mogą tolerować zabiegi laserowe dobrze z tylko lekkie uczucie kłucia podczas leczenia, ale ważne jest, aby pamiętać, że każdy doświadcza bólu inaczej, więc co może być bolesne dla jednej osoby może nie być bolesne dla innej osoby w ogóle!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.