Jak oczyścić komputer z niepotrzebnych plików i śmieci

Czy masz już dość patrzenia, jak zapełnia się Twój dysk twardy? Jest to częsty problem większości ludzi. Główną przyczyną jest ciągłe pobieranie i instalowanie nowych aplikacji, aktualizacji itp., które zajmują dużo miejsca na dysku twardym komputera.

Ponadto niektórzy użytkownicy nie zdają sobie sprawy z tego, że wiele programów pozostawia po sobie pliki tymczasowe, gdy są odinstalowywane lub aktualizowane. Te pliki tymczasowe również mogą zajmować dużo miejsca na dysku twardym systemu.

Dlaczego komputer wolno działa?

Być może zauważyłeś, że komputer zwalnia, gdy znajduje się na nim dużo śmieci. Dzieje się tak, ponieważ system musi pracować ciężej, aby znaleźć potrzebne pliki, co oznacza więcej czasu spędzonego na przeszukiwaniu bezużytecznych plików i programów. Komputer można czyścić na dwa sposoby: ręcznie lub automatycznie.

  • Czyszczenie ręczne polega na ręcznym usuwaniu plików, a następnie defragmentacji dysku twardego, dzięki czemu wszystkie dane są przechowywane w jednym miejscu, co ułatwia komputerowi szybkie znajdowanie potrzebnych plików. Można to zrobić, przechodząc do Panelu sterowania i klikając pozycję Defragmentator dysków. Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami, aby wybrać opcję „Defragmentuj teraz”.
  • Automatyczne czyszczenie zostanie uruchomione po włączeniu komputera i usunie wszystkie niepotrzebne pliki znalezione na dysku twardym podczas tego procesu. Zostanie również sprawdzone pod kątem obecności wirusów i oprogramowania szpiegującego, jeśli na komputerze jest zainstalowane oprogramowanie antywirusowe. Jeśli nie masz zainstalowanego oprogramowania antywirusowego, przed skorzystaniem z tej opcji upewnij się, że je pobrałeś, ponieważ w Internecie dostępnych jest wiele darmowych wersji, które działają równie dobrze jak wersje płatne (ale wymagają więcej konserwacji).

CCleaner – przydatne narzędzie, które pomoże utrzymać komputer w dobrej kondycji

CCleaner to darmowe narzędzie, które pozwala oczyścić komputer ze wszystkich plików-śmieci, plików tymczasowych i nieużywanych wpisów w rejestrze, które są przechowywane w systemie.

Ccleaner posiada również inne przydatne funkcje, takie jak: czyszczenie śladów pozostawionych w historii przeglądania; usuwanie plików cookie ze wszystkich głównych przeglądarek; usuwanie plików tymczasowych tworzonych przez różne aplikacje; łatwe odinstalowywanie oprogramowania; zarządzanie programami startowymi; naprawianie uszkodzonych skrótów itp.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.