Krzesła gamingowe dla otyłych

Fotele gamingowe skierowane do osób otyłych, stają się coraz popularniejszym elementem wyposażenia stanowiska gamingowego. W obecnych czasach wiele osób zmaga się z nadwagą co bywa problematyczną dolegliwością, ponieważ nie zawsze mieszczą się one w ogólnodostępne krzesła gamingowe. Z tego też powodu producenci chcąc zapewnić wszystkim graczom odpowiedni komfort siedzenia, tworzą gadżety z myślą o każdej sylwetce, tak by również osoby puszyste mogły zachować poprawną postawę ciała, przy jednoczesnej swobodzie ruchów i wystarczającej ilości miejsca.

Krzesło gamingowe dla otyłych – co je wyróżnia

Dlaczego warto kupić fotel gamingowy dedykowany konkretnej masie ciała? Fotel dla gracza, zmagającego się z nadwagą, swoim wyglądem nie różni się od klasycznego krzesła gamingowego. Zróżnicowanie polega przede wszystkim na jego konstrukcji i budowie, która jest dużo bardziej wytrzymała. Taki fotel gamingowy wyróżnia również szerokość siedziska, która się większa niż w przypadku klasycznych modeli. Dzięki możliwości regulacji w łatwy sposób można je dopasować do parametrów całego ciała. Zaletą są również wytrzymałe kółka umożliwiające szybkie i płynne ruchy, jeśli wymaga tego sytuacja.

Fotele gamingowe powstały z myślą o siedzeniu na nich przy komputerze, gdy pochłania nas świat gier, jednak dzięki ergonomicznym rozwiązaniom, spełni się on również w innej roli. Dzięki atutom, takim jak: poduszka lędźwiowa, regulowane podłokietniki, czy wytrzymałe oparcie, dobry fotel sprawdzi się podczas oglądania filmów, nauki lub rysowania.

Jaki fotel gamingowy wybrać dla osoby otyłej

Fotel gracza z otyłością należy wybrać staranie i zwrócić uwagę na szczegóły, które nie zawsze są brane pod uwagę, gdy planujemy zakup nowego mebla do biura, pokoju dziecka lub gabinetu. Oprócz możliwości regulacji wysokości siedziska, warto kupić fotel gamingowy, którego cechuje:

  • regulacja podłokietników,
  • funkcja bujania,
  • wytrzymały materiał obicia,
  • stabilność,
  • wygodny zagłówek,
  • odpowiednie maksymalne obciążenie,
  • oryginalny design.

Maksymalny komfort to maksymalne obciążenie

W przypadku takich mebli, jakimi są fotele gamingowe, niezwykle ważną rolę odgrywa maksymalne obciążenie, ponieważ to ono wyznacza granicę między komfortowym użytkowaniem krzesła, a obawą, że niedopasowanie może mieć negatywny wpływ nie tylko na złe samopoczucie, ale przede wszystkim na zdrowie.

Co ważne, nawet tanie fotele gamingowe mają jasno określoną maksymalną wagę i nie powinno się jej przekraczać, jeśli krzesło gamingowe ma służyć nam tak, jak tego oczekujemy. Dla graczy fotele to niezbędny element wyposażenia ich stanowiska. Spędzają na nich długie godziny podczas rozgrywania pasjonujących batalii. Dlatego też chcąc zadbać o zdrowy kręgosłup, warto postawić na idealny fotel spełniający wszystkie wymagania użytkownika z paroma dodatkowymi kilogramami.

Materiał obicia fotela gamingowego dla osób otyłych

Materiały użyte do produkcji foteli gamingowych dla otyłych są przede wszystkim solidne i wytrzymałe. Tkanina nie rozpruwa się, nie przeciera, a przy okazji jest bardzo wygodna. Najczęściej wybieranym materiał obicia jest skóra ekologiczna, którą łatwo wyczyścić z zabrudzeń po jedzeniu lub napoju.

W przypadku osób zmagających się z intensywną potliwością, warto postawić na obicie wykonane z siatki. Siatka Mesh świetnie przepuszcza powietrze i zapewnia dobrą wentylację. Niestety dużo ciężej z takiego materiału pozbyć się plam.

Zalety fotela gamingowego dla otyłych

Fotele gamingowe cechują się świetną ergonomiczną konstrukcją dbającą o poprawną postawę ciała, wytrzymałą i stabilną konstrukcją oraz udogodnieniami mającymi wpływ na komfort użytkowania. Zakup krzesła dla gracza nie jest małym wydatkiem, jednak jeśli zależy Ci na dobrym samopoczuciu i zdrowiu – jest to zakup wart każdej złotówki. Podczas wyboru odpowiedniego krzesła zwróć szczególną uwagę na parametry takie jak – szerokość siedziska, możliwość regulacji podłokietników, dodatkowe akcesoria w postaci poduszek, czy wyprofilowane oparcie.

Gdzie kupić fotel obrotowy gamingowy dla otyłych

Dobry fotel gamingowy dla otyłych obecnie dostaniemy w wielu miejscach. Jednym z nich jest market z elementami RTV i AGD. Krzeseł dla gracza można również szukać w sklepie internetowym Huzaro, który od lat jest renomowanym sprzedawcą akcesoriów dla nawet najbardziej wymagających graczy. 

Artykuł powstał przy współpracy z sklepem internetowym https://www.huzaro.pl , oferującym fotele, biurka i inne akcesoria gamingowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.