Materace ortopedyczne Jelenia Góra – kiedy materac ortopedyczny to dobry wybór i jak o niego dbać?

Osoby, które zmagają się z bólem pleców, często szukają najlepszego dla siebie materaca. Materace ortopedyczne są zaprojektowane tak, aby wspierać naturalne krzywizny kręgosłupa i często mają opinię twardszych niż inne rodzaje materacy. Ale co to są materace ortopedyczne, kiedy materac ortopedyczny jest dobrym wyborem i jak o niego dbać? Warto czytać dalej, aby uzyskać odpowiedzi na te często zadawane pytania.

Materace lecznicze – co to jest materac ortopedyczny? Jelenia Góra

Materac ortopedyczny, zwany również materacem medycznym, został zaprojektowany specjalnie z myślą o zapewnieniu wsparcia dla pleców. W przeciwieństwie do wielu tradycyjnych materacy, w których stosuje się sprężyny lub komory powietrzne, w materacach ortopedycznych można stosować piankę lateksową lub piankę memory. Materiały te mają zazwyczaj większą gęstość i wywierają mniejszy nacisk na ciało użytkownika, co zapewnia lepsze podparcie dla kręgosłupa. Materace ortopedyczne, materace zdrowotne są powszechnie stosowane w placówkach medycznych, takich jak szpitale, ponieważ mogą pomóc pacjentom, którzy mają problemy z leżeniem lub siadaniem.

Czy materace ortopedyczne są dobre na ból pleców? Materac rehabilitacyjny to zdrowy sen

Materace ortopedyczne mogą być bardzo pomocne dla niektórych osób cierpiących na bóle pleców. Są one szczególnie przydatne, jeśli mamy problemy z zasypianiem w nocy, ponieważ nasze łóżko nie zapewnia wystarczającego podparcia dla dolnej części pleców, szyi lub karku. Czasami ból pleców jest spowodowany tym, że dana osoba nie ma dobrego materaca do spania. Trudno jest się wygodnie ułożyć i zasnąć, gdy materac nie zapewnia odpowiedniego podparcia dla ciała. Jednym z najlepszych sposobów na znalezienie wygodnego materaca jest wypróbowanie kilku różnych materacy w najbliższym sklepie.

Wiele osób, które cierpią na problemy z kręgosłupem, skorzysta z materaca ortopedycznego, np. materac Sleepmed Comfort, materac Sleepmed Premium, materac Sleepmed Supreme. Materace medyczne te są zaprojektowane z dodatkową wyściółką w środku, dzięki czemu są bardziej podtrzymujące niż tradycyjne materace. Dodatkowa wyściółka pomaga utrzymać kręgosłup w prawidłowym ułożeniu, co może zmniejszyć lub wyeliminować ból w dolnej części pleców lub szyi u niektórych osób. Może się również okazać, że spanie na materacu ortopedycznym zmniejsza chrapanie i poprawia oddychanie podczas snu, jeśli cierpimy na któryś z tych problemów.

Materace medyczne – jak dbać o materac ortopedyczny? Wygodne materace ortopedyczne dla osób z problemami kręgosłupa

Po pierwsze, warto wiedzieć, z jakiego materiału wykonany jest materac ortopedyczny. Materace lateksowe można czyścić miękką ściereczką zanurzoną w roztworze ciepłej wody i delikatnego detergentu. Dobry odkurzacz również może zdziałać cuda, zarówno w przypadku materacy lateksowych, jak i materacy z pianki memory. Jeśli mamy materac sprężynowy, użyjmy nasadki do tapicerki w odkurzaczu, aby wyczyścić górną część materaca, ale pomińmy same zwoje.

Jeżeli nasz materac ortopedyczny ma zdejmowany pokrowiec, zdejmijmy go i wypierzmy zgodnie z instrukcjami producenta. W przeciwnym razie plamy należy czyścić punktowo, nakładając niewielką ilość detergentu bezpośrednio na plamę i wycierając ją wilgotnym ręcznikiem, aż zniknie.

Materace ortopedyczne – przepis na komfortowy sen?

Jeśli cierpimy na bóle dolnej części pleców, dobrym rozwiązaniem może być zastosowanie materaca ortopedycznego, który ma status wyrobu medycznego. Choć nie jest on lekarstwem na ból pleców, może pomóc złagodzić jego objawy oraz zapewnić komfort i doskonałe podparcie, których potrzebujemy, aby dobrze się wyspać. Jeśli zastanawiamy się nad materacem ortopedycznym, ważne jest, abyśmy przeprowadzili badania w celu znalezienia odpowiedniego dla siebie. Materace ortopedyczne są dostępne w wielu różnych rodzajach i stylach. Są to zarówno zwykłe materace piankowe, jak i luksusowe materace ze sprężynami lub innymi materiałami wewnątrz (pianki wysokoelastyczne vpphr, sprężyny multipocket, pianka wysokoelastyczna), które zapewniają dodatkowe wsparcie dla osób z bólem kręgosłupa. To, jaki materac wybierzemy, zależy od naszych osobistych preferencji i od tego, ile pieniędzy chcemy wydać na dobrze dobrane materace ortopedyczne.

Jeśli szukamy materaca ortopedycznego, oto kilka rzeczy, które warto wziąć pod uwagę:

 • rozmiar materaca;
 • rodzaj materiału użytego w materacu (materac piankowy vs materac kieszeniowy);
 • twardość materaca (miękki/średni/twardy);
 • okres gwarancji na wady lub problemy z konstrukcją lub materiałami.

Zalety materacy ortopedycznych – dlaczego warto zainwestować w materac ortopedyczny?

 • materace ortopedyczne zapewniają wysoki komfort snu;
 • pomagają utrzymać optymalną temperaturę ciała w czasie snu;
 • materac rehabilitacyjny idealnie dopasowuje się do kształtu ciała;
 • materac o właściwościach ortopedycznych zapewnia stabilne podparcie kręgosłupa oraz poprawia krążenie krwi;
 • materace medyczne wykonane są z materiałów wysokiej jakości, np. pianki termoelastycznej, pianki wysokoelastycznej itp.);
 • materace ortopedyczne wpływają na poprawę ogólnego stanu zdrowia;
 • materac medyczny to materac polecany osobom, które potrzebują podparcia całego ciała a w szczególności kręgosłupa;
 • materac dostępny w zróżnicowanej twardości (zastosowanie różnych stref twardości w jednym materacu lub materac dostosowany do własnych potrzeb czyli z możliwością konfiguracji twardości, np. średniej twardości);
 • wygodny materac rehabilitacyjny zapewnia wygodny sen poprzez optymalne dopasowanie do ciała użytkownika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.